Volkswagen pārstrādās vecās baterijas

Volkswagen uzsāk jaunu rūpnīcu, lai pārstrādātu vecās baterijas no elektriskajiem transportlīdzekļiem. Zalcitterā uzbūvētā rūpnīca projektēto jaudu sasniegs līdz 2022. gada vidum un nākotnē spēs nodrošināt līdz pat 10 procentiem no resursiem, kas nepieciešami jaunu akumulatoru montāžai.

Saskaņā ar aprēķinātajiem datiem rūpnīcas jauda būs pietiekama 3600 automašīnu litija jonu šūnu, kuru kopējais svars ir 1500 tonnas, ikgadējai apstrādei. Ja ar to nepietiek, inženieri ir gatavi palielināt jaudu un būvēt jaunas līnijas.


Pārstrādes laikā iegūtais litijs, fosfors, kobolds un citi retzemju materiāli maksā daudz naudas. Tajā pašā laikā to ieguvi papildina milzīgs ūdens patēriņš un videi nekaitīgu degvielu sadedzināšana, kas veicina smagu vides piesārņojumu. Ņemot vērā visus šos faktorus, pārstrādes rūpnīca, kas ļauj īstenot otrreizējās ražošanas ciklu, atmaksāsies nākamajos piecos gados.

Papildus šiem materiāliem ir paredzēts izmantot varu, alumīniju un pat plastmasu, kas iegūta no baterijām. Pēc uzņēmuma inženieru domām, līdz 99% no visiem materiāliem var pārstrādāt un atkārtoti izmantot, kas nav laba ziņa!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
i-Auto.lv
© Copyright BestnewsLV-GROUP © 2019. RSS.
Powered by DataLife Engine.
Statistika